Obóz wędrowny Kajakiem po Czarnej Hańczy

OBÓZ STACJONARNO – KAJAKOWY

DLA MŁODZIEŻY 12 – 16 LAT

07. 07 – 20.07.2024

CZARNA HAŃCZA

Podróżniczki i Podróżnicy!

Już po raz czwarty ruszamy na kajaki!

Pierwszy tydzień obozu spędzimy na poznawaniu się, zabawie i odpoczynku w kameralnej agroturystyce, w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego, we wsi Gulbieniszki, niedaleko Suwałk.

W drugim tygodniu będziemy przemierzać kajakami rzekę, a naszym domem staną się namioty. Podczas wyprawy będziemy razem mieszkać, pływać, gotować, poznawać, bawić się i przeżywać przygody. Czeka na nas woda, las i mnóstwo czasu spędzonego z innymi ludźmi. 

Zapowiada się super zabawa!

TERMIN

 • 07.07 – 20.07.2024 – obóz dwutygodniowy, grupa 12-16 lat.

UCZESTNICY

Dysponujemy miejscami dla 14 nastolatków. Do udziału w Wyprawie zapraszamy dzieci w wieku 12 – 16 lat.

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia Półpiętro oraz Klubu Młodego Podróżnika prowadzonego przez Fundację Dobrych Relacji.

W kadrze będzie 2 wychowawców. Nad całością czuwać będziemy my, czyli Błażej i Martyna.

PROGRAM

Pierwszy tydzień obozu spędzimy stacjonarnie w małej miejscowości w pobliżu Augustowa. Zamieszkamy w niewielkiej agroturystyce, nieopodal jeziora i lasu.

Dni będziemy spędzać na

 • integrowaniu się i budowaniu obozowej społeczności
 • Kąpielach w jeziorze, spacerach po lesie
 • Zajęciach kreatywnych.
 • Będziemy też ćwiczyć rozbijanie namiotów,
 • Próbować swoich sił w gotowaniu nad ogniskiem
 • Uczyć się jak korzystać z mapy i kompasu.

W drugim tygodniu rozpoczniemy naszą wyprawę kajakową. Ruszymy 8 kajakami w dół Czarnej Hańczy.

W trakcie wyprawy będziemy

 • nocować na campingach znajdujących się na trasie spływu. Będziemy spać w 4 – osobowych namiotach.
 • Po śniadaniu i spakowaniu namiotów będziemy ruszać w trasę trwającą 3 – 4 godziny dziennie.
 • Po południu dopłyniemy do miejsca kempingowego. Czasem będziemy zatrzymywać się w bardziej dzikich miejscach żeby doświadczyć odgłosów lasu, trzasku samotnego ogniska i umyć się w rzece.
 • Posiłki oraz wszystkie przegryzki i przekąski podczas całego obozu, przygotowywać będziemy wspólnie.  Skorzystamy z produktów zakupionych w okolicznych sklepach.
 • Pomysły na wieczory ustalimy wspólnie i będziemy je spędzać tak, jak razem będziemy mieli ochotę

Ta wyprawa to połączenie chilloutu i aktywnego wypoczynku. Będziemy spływać w dół rzeki, ale znajdziemy też czas na wspólne gry, spacery po lesie i wylegiwanie się w hamaku. 

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa w wyprawie mogą wziąć udział jedynie osoby potrafiące pływać.

Co się będzie działo:

 • Wycieczka Wigierską Kolejką Wąskotorową lub Rejs statkiem po jeziorze Wigry
 • Warsztaty kulinarne – wspólne przygotowanie potraw w kociołku nad ogniskiem.
 • Gry i zabawy sportowe
 • Spotkania Społeczności, w trakcie których będziemy dbać o relacje i dzielić się obozowymi zadaniami.
 • 7 dniowy spływ kajakowy.
 • Zajęcia integracyjne, które pozwolą nam zbudować wzajemne relacje
 • Zajęcia twórcze z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.
 • Zajęcia survivalowe – rozpalanie ogniska, budowanie leśnego schronienia, nauka podstawowych węzłów
 • Wędrówki po okolicznych lasach.
 • Kąpiele w jeziorze.
 • Gry i zabawy grupowe: mafia, wilkołaki, tajniacy.

Zależy nam na włączaniu nastolatków w obozowe działania. W trakcie wyjazdu dzielimy się zadaniami i zapraszamy do współorganizacji wspólnych wydarzeń. Podążamy za potrzebami grupy i razem z młodymi ludźmi planujemy, jak będziemy spędzać czas. To młodzież wraz z wychowawcami decyduje, jak będzie wyglądał każdy tydzień, korzystając z wachlarza propozycji.

KADRA

Nasi wychowawcy troszczą się o dzieci i dbają o ich potrzeby. Współpracujemy jedynie z doświadczonymi i zaangażowanymi wychowawcami , którzy pracują zgodnie z naszymi wartościami i zasadami.

MAŁE GRUPY

Na naszych obozach jeden dorosły opiekuje się 6-7 dzieci. Pozwala nam to poznać indywidualne każdą młodą osobę i jej potrzeby. Dbamy o relacje i integracje grupy. Przed każdym wyjazdem organizujemy spotkanie integracyjne dla uczestników.

PROGRAM

Mamy mnóstwo pomysłów na gry, zabawy, wspólne aktywności i atrakcje. Ale to nie wszystko. Nasze obozy wspierają dziecięcą samodzielność, inteligencję emocjonalną i kompetencje społeczne. Tworzymy wyjazdy, które są nie tylko świetnym spędzeniem wakacji, ale też wzmacniają poczucie własnej wartości naszych Podopiecznych

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Znamy się na rozwoju młodych ludzi. Mamy ponad 10-letnie doświadczenie w organizacji letnich i zimowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Byliśmy w górach i na Mazurach. Pływaliśmy kajakami, barkami, żaglówkami, jeździliśmy na rowerach oraz szusowaliśmy po ośnieżonych stokach.

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Jesteśmy otwarci na pytania i sugestie rodziców. Chcemy, żeby nasze obozy były dla dzieci i nastolatków pozytywnym doświadczeniem. Pokazujemy rodzicom jak pracujemy, zapraszamy do kontaktu i dzielimy się wiedzą, jak przygotować dziecko do wyjazdu.

JAKOŚĆ

Jesteśmy mała organizacją, dzięki czemu możemy dbać o każdy wyjazd i każdą grupę. Organizujemy jedynie kilka obozów w roku. Podczas wyjazdów korzystamy z dobrej jakości produktów i usług.

KADRA

To chyba najbardziej wyróżniająca nas kwestia! Nie zatrudniamy ludzi z przypadku. Nasze obozy prowadzą ludzie, którzy znają się, lubią i przyjaźnią.

Mamy zasadę, że jeden dorosły opiekuje się maksymalnie 6 – 7 osobami. Nasi wychowawcy to ludzie świadomi swojej pracy. Poznają swoich Podopiecznych i troszczą się o nich. Mają wiedzę o potrzebach młodych ludzi, rozwoju emocjonalnym oraz procesie grupowym. Dzięki temu są realnie obecni, prowadzą zajęcia, towarzyszą nastolatkom, spędzają z nimi czas, inspirują i wspierają.

Wychowawcy którzy pojadą na obóz posiadający doświadczenie w wielodniowych spływach kajakowych.

RZEKA

Szlak kajakowy Czarna Hańcza jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków kajakowych.

Świetnie nadaje się na wielodniowe rodzinne spływy i jest odpowiedni dla dzieci. Ze względu na walory przyrodnicze, spływy są wyjątkowym i wzbogacającym przeżyciem.

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Dowiedz się o naszych wartościach i o tym jak organizujemy obozy Na Szlaku.

Polecamy wysłuchanie podcastu Pora na Podcast, w którym opowiadamy o tym dlaczego warto pojechać z nami na obóz i jakie korzyści płyną z tego dla młodych ludzi.

ZAPISY I PŁATNOŚCI

Koszt udziału w obozie to 3 750 zł

Cena zawiera:

 • 7 noclegów gospodarstwie agroturystycznym,
 • wynajem kajaków na 7 dniowy spływ rzeką Czarną Hańczą,
 • opiekę ratownika w trakcie trwania spływu,
 • posiłki przygotowywane wspólnie przez uczestników przy wsparciu wychowawców,
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców,
 • program zajęć twórczych zgodnie z potrzebami grupy,
 • spływ kajakowy,
 • nocleg w namiotach podczas spływu kajakowego,
 • zajęcia psychoedukacyjne,
 • opłaty kempingowe, w tym korzystanie z toalet i pryszniców na trasie spływu,
 • ubezpieczenie NNW,
 • podstawowe leki.

Cena nie zawiera transportu. Dla chętnych będziemy organizować wspólny transport z Warszawy pociągiem – koszt. ok. 100 zł.

Lubisz nasze wyjazdy i chcesz polecić nas znajomym?! Zgarnij zniżkę dla siebie i przyjaciół. W akcji PRZYJAŹŃWZMACNIA 100 zł zniżki dla nowego uczestnika i polecającego Stałego Bywalca*. Przekaż kod rabatowy znajomym!

*Zniżka Stałego Bywalca zostanie naliczona po wpisaniu przez nowego uczestnika imienia i nazwiska polecającego w formularzu zgłoszeniowym. Zniżki dla Stałego Bywalca sumują się do maksymalnej kwoty 300 zł.

Obozy letnie 2024 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Przed wypełnieniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem udziału.

UWAGA! Na obóz nastolatki nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów. Zależy nam na tym, by maksymalnie dużo czasu spędzać razem na wspólnej zabawie i przeżywaniu różnych wrażeń. Z naszego doświadczenia wynika, że elektronika czasami w tym przeszkadza. Stąd decyzja o niezabieraniu jej przez dzieci na obóz.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W czerwcu 2024 roku zapraszamy wszystkie dzieci i nastolatki, które wezmą udział w wyprawie  do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej. Propozycja ta wynika przede wszystkim z naszych obserwacji i chęci wsparcia uczestników naszych wyjazdów. Wcześniejsze spotkanie pozwala młodym osobom z wyprzedzeniem osadzić się w obozowej społeczności i zaadaptować w nowej grupie. Co pozwala obniżyć poziom stresu w dniu samego wyjazdu, bo na dworcu spotyka się znane już osoby.

Planujemy również spotkanie z rodzicami, żebyście mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Koszt udziału nastolatka w spotkaniu integracyjnym przed wyjazdem to 50 zł. Jest to kwota przeznaczona na opłacenie sali. Realizację spotkania integracyjnego uzależniamy od liczby osób chętnych do udziału w tej aktywności.

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Błażej Puziak, Martyna Korejwo

e-mail: kontakt@obozynaszlaku.pl

tel. 510 901 158

tel. 693 078 705

DOKUMENTY

Organizatorem obozu jest:

Fundacja Dobrych Relacji, ul. Solec 30A, 00- 403 Warszawa

 1. Ogólne Warunki Uczestnictwa w projekcie Klub Młodego Podróżnika.
 2. Regulamin działania Kajakiem po Hańczy 2024.