Obóz wędrowny Hej w Góry!

7 – 20 LIPIEC 2024

DLA NASTOLATKÓW W WIEKU 12 – 16 LAT

LETNI OBÓZ WĘDROWNY W GÓRACH SOWICH

Podróżniczki i Podróżnicy!

Tym razem wybieramy się w góry!

Odwiedzimy piękne miasteczka, tajemnicze podziemia i pełne legend zamkowe komnaty.

Zamieszkamy w agmroturstykach, pensjonatach i schroniskach górskich na naszym szlaku. Przez kilka dni będziemy wędrować, potem kilka dni odpoczywać, by ponownie wrócić na szlak.

Spędzimy razem mnóstwo czasu wedrując, bawiąc się, grając, biwakując i zdobywając szczyty.

Zapowiada się pysznie!

TERMIN

 • 7 – 20 lipiec 2024 – grupa 12-16 lat.

UCZESTNICY

Dysponujemy miejscami dla 15 nastolatków.

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia Półpiętro oraz Klubu Młodego Podróżnika prowadzonego przez Fundację Dobrych Relacji.

W kadrze będzie 2 wychowawców. Nad całością czuwać będziemy my, czyli Błażej i Martyna.

PROGRAM

Pierwsze kila dni spędzimy na małej dolnośląskiej wsi, poznając się, integrując i odwiedzając okoliczne ciekawe miejsca. Będzie to dla nas czas na zawiązanie grupy, zbieranie sił i przygotowanie do wędrówki po szlakach Gór Sowich.

Następnie czeka nas kilka dni w ruchu. Zabierzemy tylko najpotrzebniejsze rzeczy i ruszymy na szlak. Przez kilka dni będziemy przemieszczać się śpiąc w schroniskach.

Po śniadaniu i spakowaniu się będziemy ruszać w trasę trwającą 3-4 godziny dziennie. Być może po drodze coś nas zaskoczy, albo zatrzyma. Pozwolimy sobie również na pewną elastyczność w planowaniu, podążając bardziej za naszymi wspólnymi potrzebami niż presją czasu.

Podczas tego obozu odwiedzimy wiele ciekawych miejsc. Poznamy tajemnice sztolni w miejscowości Osówka, odwiedzimy Zamek Grodno, Twierdzę w Kłodzką oraz Zamek Książ w Wałbrzychu.

Będziemy kąpać się w jeziorze Bystrzyckim, zjeżdżać na linach z mostu kolejowego w Srebrnej Górze, poznawać historię Starej Kopalni oraz wejdziemy na wieżę widokową na Wielkiej Sowie.

Posiłki oraz wszystkie przegryzki i przekąski podczas całego obozu, przygotowywać będziemy wspólnie.  Skorzystamy z produktów zakupionych w okolicznych sklepach.

Nasze bagaże będziemy przewozić na różnych odcinkach trasy. Ważne jednak aby każdy mógł na pewnych krótkich odcinkach donieść swój plecak.

Co się będzie działo:

 • Ciekawe wędrówki z odwiedzaniem okolicznych zabytków.
 • Zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej, Zamku Grodno, Zamku Książ, Podziemnego Miasta Osówka, Starej Kopalni.
 • Wspólne przygotowanie posiłków przy wsparciu wychowawców.
 • Gry i zabawy sportowe.
 • Spotkania Społeczności, w trakcie których będziemy dbać o relacje i dzielić się obozowymi zadaniami.
 • Zajęcia integracyjne, które pozwolą nam zbudować wzajemne relacje
 • Zajęcia twórcze z wykorzystaniem rysunku, improwizacji i fotografii.
 • Kąpiele na wyznaczonych kąpielskach i basenach.
 • Gry i zabawy grupowe: mafia, wilkołaki, tajniacy.

Zależy nam na włączaniu nastolatków w obozowe działania. W trakcie wyjazdu dzielimy się zadaniami i zapraszamy do współorganizacji wspólnych wydarzeń. Podążamy za potrzebami grupy i razem z młodymi ludźmi planujemy, jak będziemy spędzać czas. To młodzież wraz z wychowawcami decyduje, jak będzie wyglądał każdy tydzień, korzystając z wachlarza propozycji.

KADRA

To chyba najbardziej wyróżniająca nas kwestia! Nie zatrudniamy ludzi z przypadku. Nasze obozy prowadzą ludzie, którzy znają się, lubią i przyjaźnią.

Mamy zasadę, że jeden dorosły opiekuje się maksymalnie 6 – 8 osobami. Nasi wychowawcy to ludzie świadomi swojej pracy. Poznają swoich Podopiecznych i troszczą się o nich. Mają wiedzę o potrzebach młodych ludzi, rozwoju emocjonalnym oraz procesie grupowym. Dzięki temu są realnie obecni, prowadzą zajęcia, towarzyszą nastolatkom, spędzają z nimi czas, inspirują i wspierają.

TRANSPORT

Planujemy wspólny przejazd pociągiem z Warszawy. Do grupy można również dołączyć po drodze w Opolu, Wrocławiu lub Wałbrzychu. Koszt biletu na pociąg nie jest wliczony w cenę udziału.

ZAKWATEROWANIE

Podczas naszej niezapomnianej wyprawy w Góry Sowie, będziemy mieszkać w agroturystykach, pensjonatach i schroniskach na naszej trasie.

Zamieszkamy na spokojnej wsi w domu z ogrodem, sprawdzimy jak wygląda na nocleg w górskim schornisku oraz odwiedzimy małe gospodarstwa agroturystyczne.

GÓRY

Góry Sowie to malownicze pasmo górskie w Sudetach Środkowych, położone w województwie dolnośląskim. To miejsce o magicznej aurze, które połączyło piękno natury z bogatą historią.

Najwyższym szczytem jest Wielka Sowa (1015 m n.p.m.), oferująca wspaniałe widoki. Góry Sowie to również pełne historii zamki, forty i ślady II Wojny Światowej.

W trakcie naszej wyprawy, uczestnicy poznają te góry, zdobędą ich szczyty, odkryją ukryte zakamarki i zrozumieją historię tego fascynującego regionu. To magiczne miejsce, które inspiruje i tworzy doskonałe tło dla naszych przygód.

KIM JESTEŚMY

Obozy dla dzieci i młodzieży tworzymy już od 10 lat, organizujemy zimowiska i wyjazdy letnie. Organizujemy obozy stacjonarne i wędrowne, łącząc wypoczynek z aktywnością fizyczną.

W trakcie takich wyjazdów, chcemy też dać młodym ludziom chwilę wytchnienia od przebodźcowanego środowiska, w którym na co dzień żyją. Dlatego stawiamy na obozy bez smartphonów, natłoku zajęć, pośpiechu i sztywnego planu.

Dzięki niewielkim grupom możemy nawzajem poznać się z naszymi podopiecznymi i budować obozową społeczność. To pozwala nam zatroszczyć się o uczestników i ich potrzeby, a młodym ludziom daje szansę na stworzenie relacji i wieloletnich przyjaźni.

Skupiamy się na byciu tu i teraz i dopasowywaniu aktywności do potrzeb grupy. Zależy nam, aby wakacje były okazją do odpoczynku i regeneracji.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł “Slow life dla dzieci i nastolatków” i poznaj nasze wartości!

Kadra

Nasi wychowawcy troszczą się o dzieci i dbają o ich potrzeby. Współpracujemy jedynie z doświadczonymi i zaangażowanymi wychowawcami , którzy pracują zgodnie z naszymi wartościami i zasadami.

Małe grupy

Na naszych obozach jeden dorosły opiekuje się 6-8 dzieci. Pozwala nam to poznać indywidualne każdą młodą osobę i jej potrzeby. Dbamy o relacje i integracje grupy. Przed każdym wyjazdem organizujemy spotkanie integracyjne dla uczestników.

Program

Mamy mnóstwo pomysłów na gry, zabawy, wspólne aktywności i atrakcje. Ale to nie wszystko. Nasze obozy wspierają dziecięcą samodzielność, inteligencję emocjonalną i kompetencje społeczne. Tworzymy wyjazdy, które są nie tylko świetnym spędzeniem wakacji, ale też wzmacniają poczucie własnej wartości naszych Podopiecznych.

Wiedza i doświadczenie

Znamy się na rozwoju młodych ludzi. Mamy ponad 10-letnie doświadczenie w organizacji letnich i zimowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Byliśmy w górach i na Mazurach. Pływaliśmy kajakami, barkami, żaglówkami, jeździliśmy na rowerach oraz szusowaliśmy po ośnieżonych stokach.

Współpraca z rodzicami

Jesteśmy otwarci na pytania i sugestie rodziców. Chcemy, żeby nasze obozy były dla dzieci i nastolatków pozytywnym doświadczeniem. Pokazujemy rodzicom ,jak pracujemy, zapraszamy do kontaktu i dzielimy się wiedzą, jak przygotować dziecko do wyjazdu.

Jakość

Jesteśmy mała organizacją, dzięki czemu możemy dbać o każdy wyjazd i każdą grupę. Organizujemy jedynie kilka obozów w roku. Podczas wyjazdów korzystamy z dobrej jakości produktów i usług.

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Dowiedz się o naszych wartościach i o tym jak organizujemy obozy Na Szlaku.

Polecamy wysłuchanie podcastu Pora na Podcast, w którym opowiadamy o tym dlaczego warto pojechać z nami na obóz i jakie korzyści płyną z tego dla młodych ludzi.

ZAPISY I PŁATNOŚCI

Koszt udziału w obozie to 3 750 zł

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w schroniskach, pensjonatach i agroturystykach na trasie obozu.
 • Opiekę wykwalifikowanych wychowawców.
 • Posiłki przygotowywane wspólnie przez uczestników, przy wsparciu wychowawców.
 • Zajęcia integracyjne, które pomogą nam zbudować relacje oraz psychoedukacjne, które wspierają rozwój emocjonalny.
 • Bilety wstępu do Zamku Grodno, Twierdzy w Kłodzku, Zamku Książ, Podziemnego Miasta Osówka, Starej Kopalni i/lub innych miejsc zgodnie z potrzebami grupy.
 • Opiekę przewodnika górskiego na tszlakach, które tego wymagają.
 • Zjazd na linach z mostu kolejowego w Srebrnej Górze, wspianczka lub inna aktywność zgodnie z potrzebami grupy.
 • Ubezpieczenie NNW,
 • Podstawowe leki.

Cena nie zawiera transportu. Będziemy organizować wspólny przejazd pociągiem z Warszawy. Można dołączyć do grupy w Opolu, Wrocławiu, Wałbrzychu.

UWAGA! Obóz rozpoczyna się pierwszego dnia w godzinach wieczornych od wspólnego przejazdu.

Lubisz nasze wyjazdy i chcesz polecić nas znajomym?! Zgarnij zniżkę dla siebie i przyjaciół. W akcji PRZYJAŹŃWZMACNIA 100 zł zniżki dla nowego uczestnika i polecającego Stałego Bywalca*. Przekaż kod rabatowy znajomym!

*Zniżka Stałego Bywalca zostanie naliczona po wpisaniu przez nowego uczestnika imienia i nazwiska polecającego w formularzu zgłoszeniowym. Zniżki dla Stałego Bywalca sumują się do maksymalnej kwoty 300 zł.

Obozy letnie 2024 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Przed wypełnieniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem udziału.

UWAGA! Na obóz dzieci i nastolatki nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów. Zależy nam na tym, by maksymalnie dużo czasu spędzać razem na wspólnej zabawie i przeżywaniu różnych wrażeń. Z naszego doświadczenia wynika, że elektronika czasami w tym przeszkadza. Stąd decyzja o niezabieraniu jej przez dzieci na obóz.

W tym roku postanowiliśmy zrobić jednak pewien wyjątek i stworzyć Projekt „Fotorelacja!”.

Co roku tworzymy fotorelację z naszych wyjazdów, którą po zakończonym obozie udostępniamy uczestnikom oraz rodzicom. W tym roku postanowiliśmy zaprosić do jej tworzenia również nastolatków.

Jeśli lubisz robić zdjęcia i chcesz zabrać ze sobą na obóz aparat, to jest doskonała okazja. Podczas wyjazdu będziesz fotografował codzienne życie obozowe, a na koniec dnia usiądziecie wraz z wychowawcą, przejrzycie zdjęcia, żeby następnie załadować je do cyfrowego albumu.

Będzie to doskonała okazja do rozwijania swojej artystycznej strony oraz przyjrzenia się temu, co jest ważne, z relacyjnego punktu widzenia, podczas fotografowania aktywności innych osób.

Opinie

98% zadowolonych Uczestników naszych obozów w 2023 roku!

Jak zwykle była świetna atmosfera i kontakt z rówieśnikami i opiekunami. Jedzenie też było ponoć zdecydowanie lepsze niż w zeszłym roku”.

Wydaje mi się ze wszystko się udało i wszelkie obawy rodziców wysyłających dziecko po raz pierwszy były niepotrzebne:) dziękujemy!

Fenomenalne kontakty społeczne! Wspaniałe serce i zaangażowanie Cioć! Bardzo dziękuję!”

“Moje dzieci zawsze bardzo chwalą wasze obozy. Wracają radosne, wypoczęte i odważne”.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W czerwcu 2024 roku zapraszamy wszystkie dzieci i nastolatki, które wezmą udział w Zimowisku  do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej. Propozycja ta wynika przede wszystkim z naszych obserwacji i chęci wsparcia uczestników naszych wyjazdów. Wcześniejsze spotkanie pozwala młodym osobom z wyprzedzeniem osadzić się w obozowej społeczności i zaadaptować w nowej grupie. Co pozwala obniżyć poziom stresu w dniu samego wyjazdu bo na dworcu spotyka się znane już osoby.

Planujemy również spotkanie z rodzicami, żebyście mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania. 

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Koszt udziału nastolatka w spotkaniu integracyjnym przed wyjazdem to 50 zł. Jest to kwota przeznaczona na opłacenie sali. Realizację spotkania integracyjnego uzależniamy od liczby osób chętnych do udziału w tej aktywności.

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Błażej Puziak, Martyna Korejwo

e-mail: kontakt@obozynaszlaku.pl

tel. 510 901 158

tel. 693 078 705

DOKUMENTY

Organizatorem obozu jest:

Fundacja Dobrych Relacji, ul. Solec 30A, 00- 403 Warszawa

 1. Ogólne Warunki Uczestnictwa w projekcie Klub Młodego Podróżnika.
 2. Regulamin działania Hej w góry! 2024