Kadra naszych obozów

Błażej Puziak

Z wykształcenia jestem socjologiem i psychologiem. Od wielu lat prowadzę letnie i zimowe obozy dla dzieci i młodzieży. Korzystając z posiadanego doświadczenia stworzyłem “Na szlaku” – obozy dla dzieci i młodzieży. Prywatnie jestem pasjonatem żeglarstwa, spędzania czasu blisko natury i podróży z plecakiem. Lubię gotowanie, planszówki, grę w siatkówkę i długie wieczorne rozmowy. Na co dzień zajmuje się edukacją, pracując w szkole alternatywnej.

Martyna Korejwo

Z wykształcenia jestem psychologiem, obecnie rozwijam się dalej, idąc w stronę psychoterapii. Na co dzień pracuję z młodzieżą, zarówno indywidualnie w gabinecie, jak również prowadząc różnego rodzaju grupy czy warsztaty rozwojowe. Wspieram też młodych ludzi w procesie edukacji, będąc w roli tutorki w wolnym Liceum Astrid. W pracy z młodzieżą ważna jest dla mnie otwartość, szacunek i ciekawość drugiej osoby. Współtworząc obozy “Na szlaku” widzę przestrzeń, która pozwala łączyć moje doświadczenie i zainteresowania zawodowe z pasją do podróżowania, spędzania czasu w aktywny sposób – na wędrówce, kajakach czy żaglach w otoczeniu przyrody.

Anna Pękala

Z wykształcenia jestem nauczycielką historii oraz trenerką warsztatu i treningu Psychologicznego po szkole INTRA.  Posiadam doświadczenie w pracy indywidualnej oraz grupowej z dziećmi, które zdobywałam między innymi w harcerstwie,  w organizacjach społecznych i w niepublicznych gimnazjach. W pracy z dziećmi ważny jest dla mnie autentyczny kontakt, lubię celebrować rytm codzienności. Zawodowo związana jestem z  Wolnej Szkołą Demokratyczną Bullerbyn w której pełnię rolę liderki zespołu oraz tutorki i mentorki. Podczas pracy z młodzieżą korzystam zarówno ze swojej wiedzy i doświadczenia jak również z pasji i zainteresowań. Uwielbiam tańczyć salsę, śpiewać przy ognisku, chodzić po łąkach, leżeć na trawie. Uwielbiam roziskrzone oczy w kręgu, planszówki, i dźwięk śniegu pod butami podczas wypraw i obozów.

Maja Wasilewska

W lecie lubię włóczęgi po lesie, ogniska, hamakowanie i wszelkie wyprawy. W zimie jestem stworzeniem kocykowym, zasłuchanym w audiobooki. Planszówki lubię w każdym sezonie. Na co dzień pracuję w szkole alternatywnej. Kilka lat byłam mentorką, a od jakiegoś czasu dzierżę rolę koordynatorki. W pracy z dziećmi najbardziej cenię szczery kontakt i wspólną zabawę. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi dzięki Akademii Wychowawców Bullerbyn, na wczesnoszkolnym kursie Montessori, kursie instruktorskim sportu karate, szkoleniu z Edu-Scrum.

Agnieszka Lange

Jestem Aga, jestem kulturoznawczynią i niedoszłą historyczką sztuki. Na co dzień pracuję w fundacji pomagającej uchodźcom i imigrantom afrykańskiego pochodzenia osiedlić się w Polsce. Interesuję się dialogiem międzykulturowym, rozwojem kreatywności i edukacją poprzez sztukę! Uwielbiam poznawać perspektywę młodych ludzi i ich pomysły. Podziwiam gotowość do podejmowania wyzwań, do współpracy i przekraczania własnych granic. Każdy kolejny obóz uświadamia mi ile potencjału ma w sobie młodzież, jeśli tylko da się jej bezpieczną przestrzeń do ekspresji i komunikacji. Aby lepiej odpowiadać na potrzeby dzieci, kształcę się w kierunku terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Poza pracą żegluję, podróżuję, czytam reportaże i uczę się włoskiego.

Mikołaj Stefański

Jestem Mikołaj. Swoją pasję do podróżowania zacząłem rozwijać już
jako nastolatek. Należałem wtedy do żeglarskiej drużyny harcerskiej, z którą opłynąłem wielokrotnie jeziora mazurskie. A później z klubem żeglarskim z Kaszub próbowałem też swoich sił na tamtejszych jeziorach. Zarówno w harcerstwie, jak i w klubie pomagałem przy szkoleniach żeglarskich, co dało mi pierwsze doświadczenia w pracy jako opiekun. Współpracę z młodzieżą kontynuowałem w Centrum Nauki Kopernik, gdzie popularyzowałem naukę jako animator i prowadzący warsztaty. Prywatnie, poza żeglarstwem, kajakarstwem i narciarstwem, największą przyjemność sprawiają mi wędrówki po górach, na które zabieram mojego psa Leię. Podróżowałem też vanem po wielu krajach Europy.

Gabriela Lazarowicz

Z wykształcenia jestem pedagogiem ze specjalnościami promocji zdrowia i terapii pedagogicznej. I chociaż może to brzmieć poważnie, to jednak w pracy z dziećmi i młodzieżą moim ulubionym narzędziem jest szczera obecność i śmiech. Bardzo cenię sobie rozmowy z moimi podopiecznymi, ponieważ każde z nich wnosi do grupy coś wyjątkowego, własnego. To co jest moje, własne i uwielbiam się tym dzielić to zamiłowanie do aktywności fizycznych i działania twórcze. Hobbystycznie trenuję jogę, acro jogę, maluję i papram się w glinie. Zimą pomykam na snowboardzie.