Lato na Mazurach 2024

MAZURY 2024

RELACJE – PRZYRODA – TWÓRCZOŚĆ

LETNI OBÓZ DLA DZIECI I NASTOLATKÓW 9 – 16 LAT

Podróżniczki i Podróżnicy!

Szykuje się świetna letnia wyprawa na Mazury!

Podczas naszych obozów najważniejsze są RELACJE. Ten wyjazd to świetna okazja do poznania ludzi, zawierania przyjaźni i smakowania bycia w grupie.

Wakacje co roku spędzamy na wsi, z dala od zgiełku miasta, disco – polo i straganów. Będziemy poznawać PRZYRODĘ, słuchać dźwięków lasu, leżąc w hamaku i często kąpać się w jeziorze.

Poszukamy też sposobów na TWÓRCZE wyrażanie naszej indywidualności. Skorzystamy z technik rysunku, improwizacji i fotografii, żeby rozwijać naszą wrażliwość na siebie i otaczający nas świat.

Zapowiada się pysznie!

TERMINY

UCZESTNICY

Dysponujemy miejscami dla 15 uczestników w każdym z powyższych terminów.

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia Półpiętro oraz Klubu Młodego Podróżnika prowadzonego przez Fundację Dobrych Relacji.

W kadrze będzie 2 wychowawców. Nad całością czuwać będziemy my, czyli Wujek Błażej i Ciocia Martyna.

PROGRAM

Dni spędzimy, odpoczywając, bawiąc się i tworząc.

Ważne są dla nas relacje, szacunek i zaufanie. To one stanowią to, co najcenniejsze podczas każdego wyjazdu. Razem z dziećmi pracujemy nad tym, by wyprawowa grupa była miejscem bezpiecznym, gdzie można zarówno cieszyć się z sukcesów, jak i otrzymać od innych wsparcie.

Co się będzie działo:

 • Wędrówki po okolicznych lasach.
 • Jednodniowy rejs żaglówką ze sternikiem.
 • Nocny biwak z ogniskiem nad rzeką.
 • Kąpiele w jeziorze na strzeżonym kąpielisku.
 • Wycieczka do Grodu Galindów lub Farmy Alpak.
 • Gry i zabawy sportowe: piłka nożna, siatkówka, ping – pong, badminton.
 • Spotkania Społeczności, w trakcie których będziemy dbać o relacje i dzielić się obozowymi zadaniami
 • Zajęcia integracyjne, które pozwolą nam zbudować wzajemne relacje
 • Zajęcia twórcze z wykorzystaniem rysunku, improwizacji i fotografii.
 • Gry i zabawy grupowe: mafia, wilkołaki, tajniacy.
 • Wspólne gotowanie w kociołku nad ogniskiem.
 • Dyskusyjny wieczór filmowy.

Zależy nam na włączaniu dzieci i nastolatków w obozowe działania. W trakcie wyjazdu dzielimy się zadaniami i zapraszamy do współorganizacji wspólnych wydarzeń. Podążamy za potrzebami grupy i razem z młodymi ludźmi planujemy, jak będziemy spędzać czas. To młodzież wraz z wychowawcami decyduje, jak będzie wyglądał każdy tydzień, korzystając z wachlarza propozycji.

KADRA

To chyba najbardziej wyróżniająca nas kwestia! Nie zatrudniamy ludzi z przypadku. Nasze obozy prowadzą ludzie, którzy znają się, lubią i przyjaźnią.

Mamy zasadę, że jeden dorosły opiekuje się maksymalnie 6 – 8 osobami. Nasi wychowawcy to ludzie świadomi swojej pracy. Poznają swoich Podopiecznych i troszczą się o nich. Mają wiedzę o potrzebach młodych ludzi, rozwoju emocjonalnym oraz procesie grupowym. Dzięki temu są realnie obecni, prowadzą zajęcia, towarzyszą nastolatkom, spędzają z nimi czas, inspirują i wspierają.

DOM

Letnie obozy organizujemy w Gospodarstwie Chmielewo, we wsi Wólka koło Ruciane – Nida.

Zamieszkamy w przestronnym dwupiętrowym domu Pana Tomasza. W prowadzonej przez niego agroturystyce znajdują się pokoje 2,3,4 osobowe – każdy z łazienką.

Cały budynek i teren będą wyłącznie do naszej dyspozycji. Pozwoli nam to czuć się bezpiecznie i śmiało planować nasze działania, korzystając z przestrzeni. A teren, jaki będziemy mieli do dyspozycji, jest naprawdę spory!

W domu i na terenie:

 • Boisko do piłki nożnej.
 • Boisko do siatkówki.
 • Basen zewnętrzny.
 • Bilard.
 • Stół do ping -ponga.
 • Przestronny salon na piętrze.
 • Jadalnia na parterze z dużym stołem na wspólne posiłki.
 • Dostęp do kuchni, gdzie będziemy wspólnie przygotowywać śniadania i kolacje,
 • Miejsce na ognisko i grilla.

Ciekawi Cię jak wygląda dom? Zobacz więcej zdjęć tutaj…

TRANSPORT

Organizujemy wspólny pociągiem z Warszawy. Możemy również zorganizować przewóz z Łodzi i Olsztyna. Koszt przejazdu nie jest wliczony w cenę udziału.

KIM JESTEŚMY

Obozy dla dzieci i młodzieży tworzymy już od 10 lat, organizujemy zimowiska i wyjazdy letnie. Organizujemy obozy stacjonarne i wędrowne, łącząc wypoczynek z aktywnością fizyczną.

W trakcie takich wyjazdów, chcemy też dać młodym ludziom chwilę wytchnienia od przebodźcowanego środowiska, w którym na co dzień żyją. Dlatego stawiamy na obozy bez siedzenia z nosem w smartphonach, natłoku zajęć, pośpiechu i sztywnego planu.

Dzięki niewielkim grupom możemy nawzajem poznać się z naszymi podopiecznymi i budować obozową społeczność. To pozwala nam zatroszczyć się o uczestników i ich potrzeby, a młodym ludziom daje szansę na stworzenie relacji i wieloletnich przyjaźni.

Skupiamy się na byciu tu i teraz i dopasowywaniu aktywności do potrzeb grupy. Zależy nam, aby wakacje były okazją do odpoczynku i regeneracji.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł “Slow life dla dzieci i nastolatków” i poznaj nasze wartości!

Kadra

Nasi wychowawcy troszczą się o dzieci i dbają o ich potrzeby. Współpracujemy jedynie z doświadczonymi i zaangażowanymi wychowawcami , którzy pracują zgodnie z naszymi wartościami i zasadami.

Małe grupy

Na naszych obozach jeden dorosły opiekuje się 6-8 dzieci. Pozwala nam to poznać indywidualne każdą młodą osobę i jej potrzeby. Dbamy o relacje i integracje grupy. Przed każdym wyjazdem organizujemy spotkanie integracyjne dla uczestników.

Program

Mamy mnóstwo pomysłów na gry, zabawy, wspólne aktywności i atrakcje. Ale to nie wszystko. Nasze obozy wspierają dziecięcą samodzielność, inteligencję emocjonalną i kompetencje społeczne. Tworzymy wyjazdy, które są nie tylko świetnym spędzeniem wakacji, ale też wzmacniają poczucie własnej wartości naszych Podopiecznych.

Wiedza i doświadczenie

Znamy się na rozwoju młodych ludzi. Mamy ponad 10-letnie doświadczenie w organizacji letnich i zimowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Byliśmy w górach i na Mazurach. Pływaliśmy kajakami, barkami, żaglówkami, jeździliśmy na rowerach oraz szusowaliśmy po ośnieżonych stokach.

Współpraca z rodzicami

Jesteśmy otwarci na pytania i sugestie rodziców. Chcemy, żeby nasze obozy były dla dzieci i nastolatków pozytywnym doświadczeniem. Pokazujemy rodzicom ,jak pracujemy, zapraszamy do kontaktu i dzielimy się wiedzą, jak przygotować dziecko do wyjazdu.

Jakość

Jesteśmy mała organizacją, dzięki czemu możemy dbać o każdy wyjazd i każdą grupę. Organizujemy jedynie kilka obozów w roku. Podczas wyjazdów korzystamy z dobrej jakości produktów i usług.

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Dowiedz się o naszych wartościach i o tym jak organizujemy obozy Na Szlaku.

Polecamy wysłuchanie podcastu Pora na Podcast, w którym opowiadamy o tym dlaczego warto pojechać z nami na obóz i jakie korzyści płyną z tego dla młodych ludzi.

ZAPISY I PŁATNOŚCI

Koszt udziału w obozie to 2560 zł

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym Chmielewo.
 • Posiłki: śniadania i kolacje przygotowywane wspólnie przez uczestników przy wsparciu wychowawców, obiady w formie cateringu.
 • Opiekę wykwalifikowanych wychowawców.
 • Program zajęć twórczych zgodnie z potrzebami grupy.
 • Jednodniowy rejs żaglówką ze sternikiem.
 • Zajęcia psychoedukacyjne, wspierające rozwój emocjonalny.
 • Nocny biwak z ogniskiem nad rzeką.
 • Wycieczka do Grodu Galindów, Farmy Alpak lub inna wycieczka zgodnie z potrzebami grupy.
 • Fabularna gra terenowa szlakiem mazurskich baśni,
 • Ubezpieczenie NNW.
 • Podstawowe leki.

Cena nie zawiera transportu. Dla chętnych będziemy organizować transport pociągiem z Warszawy, Łodzi i Olsztyna.

Lubisz nasze wyjazdy i chcesz polecić nas znajomym?! Zgarnij zniżkę dla siebie i przyjaciół. W akcji PRZYJAŹŃWZMACNIA 100 zł zniżki dla nowego uczestnika i polecającego Stałego Bywalca*. Przekaż nasz kod rabatowy znajomym!

*Zniżka Stałego Bywalca zostanie naliczona po wpisaniu przez nowego uczestnika imienia i nazwiska polecającego w formularzu zgłoszeniowym. Zniżki dla Stałego Bywalca sumują się do maksymalnej kwoty 300 zł.

Obozy letnie 2024 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Przed wypełnieniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem udziału.

UWAGA!

W grupie 9 – 12 na obóz dzieci  nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów.

W grupie 12 – 16 lat nastolatki mają możliwość korzystania z telefonów jedynie podczas poobiedniej sjesty. Poza tym czasem, telefony będą wspólnie mieszkać w pudełku na elektronikę.

Zależy nam na tym, by maksymalnie dużo czasu spędzać razem na wspólnej zabawie i przeżywaniu różnych wrażeń. Z naszego doświadczenia wynika, że elektronika czasami w tym przeszkadza. Stąd decyzja o jej ograniczaniu na obóz.

W tym roku postanowiliśmy zrobić jednak jeszcze jeden wyjątek i stworzyć Projekt „Fotorelacja”!

Co roku tworzymy fotorelację z naszych wyjazdów, którą po zakończonym obozie udostępniamy uczestnikom oraz rodzicom. W tym roku postanowiliśmy zaprosić do jej tworzenia również nastolatków.

Jeśli lubisz robić zdjęcia i chcesz zabrać ze sobą na obóz aparat, to jest doskonała okazja. Podczas wyjazdu będziesz fotografował codzienne życie obozowe, a na koniec dnia usiądziecie wraz z wychowawcą, przejrzycie zdjęcia, żeby następnie załadować je do cyfrowego albumu.

Będzie to doskonała okazja do rozwijania swojej artystycznej strony oraz przyjrzenia się temu, co jest ważne, z relacyjnego punktu widzenia, podczas fotografowania aktywności innych osób.

Opinie

98% zadowolonych Uczestników naszych obozów w 2023 roku!

“Wszystko nam się podobało. Byłoby super gdyby wyjazdy mogły trwać dłużej. I gdyby była możliwość jakichś spotkań, warsztatów, czy zajęć dla uczestników po wakacjach”.

“Nasze dzieci są bardzo zadowolone z wyjazdu, bardzo dobrze się bawiły na zimowisku i bardzo chciałyby pojechać jeszcze raz – dla nas to najlepsze rekomendacje. Bardzo dziękujemy! Najbardziej zwróciło naszą uwagę: dobra organizacja, dobry kontakt z wychowawcami”

Fenomenalne kontakty społeczne! Wspaniałe serce i zaangażowanie Cioć! Bardzo dziękuję!”

“Moje dzieci zawsze bardzo chwalą wasze obozy. Wracają radosne, wypoczęte i odważne”.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W czerwcu 2024 roku zapraszamy wszystkie dzieci i nastolatki, które wezmą udział w obozie do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej. Propozycja ta wynika przede wszystkim z naszych obserwacji i chęci wsparcia uczestników naszych wyjazdów. Wcześniejsze spotkanie pozwala młodym osobom z wyprzedzeniem osadzić się w obozowej społeczności i zaadaptować w nowej grupie. Co pozwala obniżyć poziom stresu w dniu samego wyjazdu bo na dworcu spotyka się znane już osoby.

Planujemy również spotkanie z rodzicami, żebyście mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania. 

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Koszt udziału nastolatka w spotkaniu integracyjnym przed wyjazdem to 50 zł. Jest to kwota przeznaczona na opłacenie sali. Realizację spotkania integracyjnego uzależniamy od liczby osób chętnych do udziału w tej aktywności.

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Błażej Puziak, Martyna Korejwo

e-mail: kontakt@obozynaszlaku.pl

tel. 510 901 158

tel. 693 078 705

DOKUMENTY

Organizatorem obozu jest:

Stowarzyszenie Pracownia Aktywnego Działania “Półpiętro”,

ul. Jaworzyńska 6/13, 00-634 Warszawa,

 1. Ogólne Warunki Uczestnictwa w projekcie Obozy letnie.
 2. Regulamin działania Lato na Mazurach 2024.