Rejs po Mazurach

OBÓZ WĘDROWNY

ŻEGALRSKI REJS PO MAZURACH

Podróżniczki i Podróżnicy!

Niedługo znów wypłyniemy na Mazurskie Jeziora. Będziemy łapać wiatr w żagle, podziwiać mazurską przyrodą oraz próbować swoich sił za sterem. Na dwa tygodnie naszym domem staną się żaglówki. Wspólnie będziemy gotować, spędzać czas, oraz odwiedzać duże porty i małe przystanie. Ten obóz to świetna okazja do zaprzyjaźnienia się z żeglarstwem lub po prostu spędzenia czasu na wodzie jeśli już wiesz, że to lubisz.

Zapowiada się pysznie!

Do udziału w Rejsie zapraszamy młodzież w wieku 12 – 16 lat.

Rejs po Mazurach to obóz dla osób o różnym poziomie doświadczenia żeglarskiego. Zapraszamy zarówno nastolatków, dla których będzie to pierwszy kontakt z żaglami, jak i zupełnie już wprawionych wodniaków, którzy chcą zdobywać dalszą praktykę.

W obozie wezmą udział 22 osoby.

Nasz rejs znów rozpoczniemy w małym porcie żeglarskim Piękna Góra, położonym nieopodal Giżycka. Zaokrętujemy się tam na 3 łódki, a w każdej z nich na podwójnych kojach zamieszka 6 – 8 nastolatków. Łódkę poprowadzi sternik – wychowawca posiadający doświadczenie w samodzielnym pływaniu po Mazurach i nie tylko oraz patent żeglarski.

W trakcie rejsu podzielimy się obowiązkami. Zadbać będziemy musieli o zakupy, czystość na pokładzie i posiłki. Podzielimy się więc na wachty, które każdego dnia będą wymieniać się obowiązkami.

Rejs trwa dwa tygodnie i odbędzie się w terminie: 16 – 29 lipiec 2023

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia Półpiętro oraz Klubu Młodego Podróżnika prowadzonego przez Fundację Dobrych Relacji.

PROGRAM REJSU

Każdego dnia po śniadaniu ruszać będziemy w trasę, wiodącą przez kolejne mazurskie jeziora, korzystając z opalania, kąpieli, wspólnych rozmów i próbując swoich sił za sterem.

Popołudniu dopłyniemy do jednego z portów, przystani, bądź jednej z samotnych kei. Od czasu do czasu staniemy też zupełnie poza portem, żeby doświadczyć odgłosów lasu, trzasku samotnego ogniska i umyć się w jeziorze. 

Co będzie się działo:

  • Gry i zabawy sportowe: piłka nożna, siatkówka, ping – pong, badmington.
  • Spotkania Społeczności, w trakcie których będziemy dbać o relacje i dzielić się obozowymi zadaniami.
  • Zajęcia żeglarskie – nauka wiązania lin, obsługi żagli, prace bosmańskie, sterowanie łódką.
  • Wieczorne ogniska z gitarą.
  • Zajęcia integracyjne, które pozwolą nam zbudować wzajemne relacje
  • Zajęcia twórcze z wykorzystaniem rysunku, improwizacji i fotografii.
  • Warsztaty korzystania z kompasu.
  • Wycieczka do parku linowego.
  • Wędrówki po okolicznych lasach. 
  • Gry i zabawy grupowe: mafia, wilkołaki, tajniacy.
  • Fabularna gra terenowa szlakiem mazurskich baśni.

Dajemy sobie prawo do pewnej elastyczności w dostosowaniu czasu pływania do warunków pogodowych i potrzeb grupy. Może być tak, że jedno dnia pływać będziemy do wieczora innego natomiast tylko kilka godzin lub w ogóle zostaniemy w porcie. Poznawanie portów, które odwiedzimy i historycznych miejsc na naszej trasie – też może być ciekawe.

Śniadania, obiady, kolacje oraz wszystkie przegryzki i przekąski przygotowywać będziemy na łódce korzystając z aneksu kuchennego. Skorzystamy z produktów zakupionych w okolicznych sklepach. Od czasu do czasu zjemy też pewnie obiad na lądzie.

Podczas postoju w porcie skorzystamy z jego zaplecza sanitarnego, żeby umyć się przed dalszą drogą. W zależności od miejsca postoju warunki mogą być oczywiście różne. Zdarzy nam się też pewnie mycie w jeziorze.

Rejs Mazury pod żaglami nie jest obozem żeglarskim. To znaczy, że poprzez udział w obozie uczestnicy nie mogą uzyskać  uprawnień żeglarskich. Nie jest to również obóz szkoleniowy. Zależy nam na tym, żeby uczestnicy przyjemnie spędzili czas żeglując, a przy okazji, zupełnie naturalnie i na spokojnie poznali tajniki tej sztuki. Każdy z nastolatków spróbuje pewnie nie raz podczas rejsu swoich sił w obsłudze łódki, ponieważ wspólnie będziemy wykonywać wszystkie prace potrzebne do żeglowania.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa w rejsie mogą wziąć udział jedynie osoby potrafiące pływać.

OSTATNIE 1 WOLNE MIEJSCA DLA CHŁOPAKA W WIEKU 13 – 16 LAT!

ŁÓDKI

W trakcie obozu naszym domem staną się łódki. Będziemy na nich mieszkać, spać, gotować, odpoczywać no i oczywiście żeglować.

Od 8 lat czarterujemy łódki od mazurskiej firmy Spid Jacht z Pięknej Góry. Wracamy do nich za każdym razem, gdy wybieramy się szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Dzięki temu wiemy, że otrzymamy jachty bezpieczne, sprawne techniczne i odpowiednio przygotowane do rejsu.

W roku 2023 pływać będzie na 7 – 8 metrowych żaglówkach Antila 24 oraz Antila 27.

ZAPISY I PŁATNOŚCI

Koszt udziału w Rejsie to 3890 zł

Cena zawiera:

  • spotkanie integracyjne przed wyjazdem,
  • 13 noclegów na kabinowej łodzi żaglowej,
  • posiłki : śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja przygotowywane wspólnie przez uczestników przy wsparciu wychowawców
  • opiekę wykwalifikowanych wychowawców,
  • program zajęć żeglarskich,
  • program zajęć twórczych,
  • bilety wstępu do atrakcji na trasie rejsu,
  • opłaty portowe oraz opłaty za toalety i prysznice, gdy będą dostępne,
  • zajęcia psychoedukacyjne,
  • bluzę obozową,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podstawowe leki.

Cena nie zawiera transportu. Dla chętnych będziemy organizować wspólny transport z Warszawy pociągiem – koszt. ok. 100 zł.

Zgłoszenia na obóz przyjmujemy za pomocą formularza online. W ciągu 3 dni od wypełniania formularza, odsyłamy potwierdzenie wstępnej rezerwacji miejsca. 

Rezerwacja jest zagwarantowana po wpłaceniu zaliczki, w wysokości 500 zł.

Kwotę pozostałą do zapłaty należy wpłacić najpóźniej na 45 dni przed obozem.

Obozy letnie 2023 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Przed wypełnieniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem udziału.

OSTATNIE 1 WOLNE MIEJSCA DLA CHŁOPAKA W WIEKU 13 – 16 LAT!

UWAGA! Na obóz nastolatki nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów. Nie zabieramy również kieszonkowego.

Zależy nam na tym, by maksymalnie dużo czasu spędzać razem na wspólnej zabawie i przeżywaniu różnych wrażeń. Z naszego doświadczenia wynika, że elektronika czasami w tym przeszkadza. Stąd decyzja o nie zabieraniu jej przez dzieci na obóz.

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

e-mail: kontakt@obozynaszlaku.pl

Błażej Puziak, tel. 510 901 158  

Martyna Korejwo, tel. tel. 693 078 705

DOKUMENTY

  1. Regulamin udziału Rejs po Mazurach 2023.
  2. Oświadczenie RODO
  3. Lista ekwipunku
  4. Karta – informacje o dziecku
  5. Karta kwalifikacyjna