Zimowisko Kosarzyska 2023

Podróżniczki i Podróżnicy.

Przed nami super wyjazd w polskie góry i mnóstwo zimowego szaleństwa!

Zimowisko, na uroczej polskiej wsi, w malowniczej okolicy Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Dla chętnych możliwość nauki jazdy na nartach lub snowboardzie.

Kosarzyska to mała wioska, nieopodal Piwnicznej – Zdrój. Znajdziemy tam mnóstwo miejsca do zabawy na śniegu, wędrówek, a dla chętnych możliwość jazdy na nartach lub snowboardzie.

Podczas tego wyjazdu dzieci i nastolatki (8-16 lat) zamieszkają wspólnie w stylowej drewnianej Stanicy Harcerskiej. Cały dom będzie tylko dla naszej dyspozycji. Domowe posiłki zjemy w przestronnej jadalni. 

Dzieci i nastolatki zamieszkają w klimatycznych pokojach 4 – 10 osobowych ze wspólnymi łazienkami. 

Dni będą mijać nam wspólnej zabawie, zwiedzaniu, wędrówkach po ośnieżonych trasach, jeździe na sankach i rozmowach przy kominku. Dla chętnych przewidujemy możliwość nauki jazdy na nartach lub snowboardzie.

PROGRAM ZIMOWISKO 2023

czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.

Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby. 

A czego możecie spodziewać się podczas wyjazdu:

Podczas naszych wyjazdów dbamy o relacje, dlatego zawsze zaczynamy od programu zajęć integracyjnych. W ten sposób zawiązujemy grupę i dbamy o to, by każdy czuł się bezpiecznie.

Dla chętnych przygotowaliśmy mnóstwo zajęć na stoku. Będą to ćwiczenia z doświadczonymi instruktorami oraz doskonalenie umiejętności pod okiem wychowawców.

Czekają nas też wycieczki po okolicznych szlakach podczas których poznamy piękno polskich gór!

A w międzyczasie oddamy się niejednej bitwie na śnieżki, budowie lodowych baz oraz zjazdom na sankach i jabłuszkach.

Przed nami też magiczny spacer wśród drzew w zimowym klimacie na wieży widokowej w Krynicy Zdrój.

Będzie też czas na mnóstwo działań artystycznych. W otoczeniu gór popuścimy wodzę fantazji tworząc nasze ulubione dzieła.

Zimowisko to także mnóstwo gier i zabaw grupowych, które poza tym, że dają radość to też pozwalają lepiej poznać siebie i innych ludzi.

Lubimy też tańczyć więc pewnie zorganizujemy kilka imprezek, podczas których sami ugotujemy coś pysznego do jedzenia dla całej grupy.

Zależy nam na zachowaniu miejsca na spontaniczność i swobodę. Nasi wychowawcy mają mnóstwo pomysłów na zabawy, zajęcia, wszelkie aktywności. Będziemyinspirować, zachęcać i proponować, otwierać ciekawe możliwości, ale o tym, w którą dokładnie stronę pójdą nasze działania dowiemy się dopiero w momencie, gdy je rozpoczniemy. Chcemy zadbać o to, by to dzieci razem z wychowawcami zaplanowały swoje popołudniowe zabawy. Nie wyręczamy… Przecież to oni (dzieci i wychowawcy) najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich interesujące i warte poznania. Dlatego podczas naszych wspólnych wieczorów na zimowisku, chcielibyśmy przede wszystkim razem się bawić.

ZAJĘCIA NA STOKU

W trakcie zimowiska w Kosarzyska dla chętnych przygotowaliśmy program zajęć narciarskich lub snowboardowych.

Jeździmy od godziny 10:00 do 15:00 na stoku Dwie Doliny Muszyna – Wierhomla, pod opieką instruktorów i wychowawców. Wytrawni śmigacze pojadą troszkę wyżej, a na mniejszych stokach trenować będą ci, którzy założą w tym roku pierwszy raz narty lub deski na nogi. Podczas jazdy nie zapominamy o zabawie i o odpoczynku przy ciepłej herbacie.

Jest to świetna okazja do ćwiczenia umiejętności narciarskich lub snowboardowych w przyjaznych warunkach. Bez rywalizacji i presji, za to z życzliwą zachętą i pomocą dorosłych.

ZAPISY I PŁATNOŚCI

Koszt udziału w Zimowisku to 1790 zł.

Cena zawiera:

 • spotkanie integracyjne przed wyjazdem,
 • zakwaterowanie w klimatyczym schronisku w Kosarzyskach,
 • posiłki : śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja,
 • wspólny przejazd z Warszawy do Kosarzyska oraz powrót,
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców,
 • zajęcia psychoedukacyjne,
 • zimowy spacer wśród drzew w Krynicy Zdrój,
 • program zimowiska, czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy,
 • ubezpieczenie NNW,
 • podstawowe leki.

Dodatkowo dla chętnych możliwość wyboru zajęć narciarskich lub snowboardowych za dopłatą 540 zł:

 • 4 – dniowy karnet narciarski na trasy w ośrodku Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla
 • nauka jazdy na nartach lub snowboardzie, w małych grupach, prowadzoną przed doświadczonych instruktorów
 • transport na stok.

Zgłoszenia na Zimowiska przyjmujemy za pomocą formularza online. W ciągu 3 dni od wypełniania formularza, odsyłamy potwierdzenie wstępnej rezerwacji miejsca. 

Rezerwacja jest zagwarantowana po wpłaceniu zaliczki, w wysokości 500 zł.

Kwotę pozostałą do zapłaty należy wpłacić do 15.12.2022

Projekt Zimowisko 2023 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Przed wypełnieniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem udziału.

ŚNIEGÓWKA ADAPTACYJNA

W sobotę 14 stycznia 2023 roku zapraszamy wszystkie dzieci i nastolatki, które wezmą udział w Zimowisku oraz ich rodziców do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej oraz żebyście Wy (Rodzice) mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

Istnieje możliwość wspólnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu. Zapotrzebowanie na sprzęt będzie zbierane wśród zapisanych na Zimowisko osób w późniejszym terminie. Rodzice przekazują opłatę za wypożyczenie sprzętu wychowawcy w gotówce w dniu wyjazdu.

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Błażej Puziak

e-mail: kontakt@obozynaszlaku.pl

tel. 510 901 158