Zimowisko w Zubercu 2023

Podróżniczki i Podróżnicy!

Znów szykuje się świetna zimowa zabawa!

Zapraszamy na Zimowisko w słowackim miasteczku, połączone z nauką jazdy na nartach lub snowboardzie.

Zuberec,  to niewielkie miasteczko położone na Orawie w północnej części Słowacji zaledwie 30 km od granicy z Polską. Położone w dolinie na pograniczu Tatr, zapewnia wyjątkowo dobre warunki narciarskie.

Podczas Zimowiska dzieci i młodsze nastolatki  zamieszkają w Penzion pod Kycerou u Pana Marka i jego mamy Marii. Cały dom będzie tylko do naszej dyspozycji. U Pana Marka zamieszka 26 dzieci, 4 opiekunów.

Starsze nastolatki będą mieszkać w Penzion Janka prowadzonym przez Panią Klementine. W domu tym zamieszka 12 nastolatków i 2 opiekunów.

Oba pensjonaty znajdują się nieopodal siebie. Być może będzie więc okazja do odwiedzin. Dzieci zakwaterujemy w przytulnych pokojach 2, 3, 4 lub 5 osobowych z łazienkami.

W pobliżu Zuberca (ok. 15 minut busem) znajduje się duży kompleks narciarski Rohace – Spalena. Są tam trasy o różnym stopniu trudności oraz wyciągi krzesełkowe i orczykowe.

Do udziału w Zimowiskach 2023 zapraszamy dzieci i nastolatki w wieku 8 – 16 lat.

Dysponujemy miejscami dla 38 dzieci i nastolatków.

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia Półpiętro oraz Klubu Młodego Podróżnika prowadzonego przez Fundację Dobrych Relacji.

W kadrze będzie 6 wychowawców– Wujkowie i Ciocie. Nad całością czuwać będę ja, czyli Wujek Błażej przy wsparciu kwatermistrza.

Dla nas największą wartością są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców.

Zapisy na listę rezerwową: kontakt@obozynaszlaku.pl

PROGRAM ZIMOWISKO 2023

czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.

Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby. 

A czego możecie spodziewać się podczas wyjazdu:

Podczas naszych wyjazdów dbamy o relacje, dlatego zawsze zaczynamy od programu zajęć integracyjnych. W ten sposób zawiązujemy grupę i dbamy o to, by każdy czuł się bezpiecznie.

Zimowisko to mnóstwo zajęć na stoku. Będą to ćwiczenia z doświadczonymi instruktorami oraz doskonalenie umiejętności pod okiem wychowawców.

Czekają nas też wycieczki po okolicznych szlakach podczas których poznamy piękno polskich gór!

A w międzyczasie oddamy się niejednej bitwie na śnieżki, budowie lodowych baz oraz zjazdom na sankach i jabłuszkach.

Przed nami też kąpiele w termalnych basenach Meander Oravice.

Będzie też czas na mnóstwo działań artystycznych. W otoczeniu gór popuścimy wodzę fantazji tworząc nasze ulubione dzieła.

Zimowisko to także mnóstwo gier i zabaw grupowych, które poza tym, że dają radość to też pozwalają lepiej poznać siebie i innych ludzi.

Lubimy też tańczyć więc pewnie zorganizujemy kilka imprezek, podczas których sami ugotujemy coś pysznego do jedzenia dla całej grupy.

Zależy nam na zachowaniu miejsca na spontaniczność i swobodę. Nasi wychowawcy mają mnóstwo pomysłów na zabawy, zajęcia, wszelkie aktywności. Będziemyinspirować, zachęcać i proponować, otwierać ciekawe możliwości, ale o tym, w którą dokładnie stronę pójdą nasze działania dowiemy się dopiero w momencie, gdy je rozpoczniemy. Chcemy zadbać o to, by to dzieci razem z wychowawcami zaplanowały swoje popołudniowe zabawy. Nie wyręczamy… Przecież to oni (dzieci i wychowawcy) najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich interesujące i warte poznania. Dlatego podczas naszych wspólnych wieczorów na zimowisku,

ZAJĘCIA NA STOKU

W Zubercu codziennie rano po śniadaniu z naszykowanym przez siebie prowiantem wyruszamy na stok. Jeździmy na stoku  od godziny 10:00 do 15:00 pod opieką instruktorów i wychowawców. Wytrawni śmigacze pojadą troszkę wyżej, a na mniejszych stokach trenować będą ci, którzy założą w tym roku pierwszy raz narty lub deski na nogi. Podczas jazdy nie zapominamy o zabawie i o odpoczynku przy ciepłej herbacie.

Czas spędzony na stoku dostosowujemy do warunków pogodowych oraz do potrzeb i możliwości dzieci. Obserwujemy, jak dzieci się czują oraz rozmawiamy z nimi, by wiedzieć, czego potrzebują. Zachęcamy do nauki jazdy i do zabawy na śniegu. Potrafimy też wyczuć, gdy dzieci potrzebują więcej odpoczynku. Zabieramy ze sobą sanki, “jabłuszka”, opony, łopatki, wiaderka i inne akcesoria do zabawy na śniegu. Dzięki temu elastycznie dopasowujemy zajęcia, tak aby odpowiadały one aktualnym potrzebom grupy.

ZAPISY I PŁATNOŚCI

Koszt udziału w Zimowisku to 2040 zł + 190 euro

Cena zawiera:

 • spotkanie integracyjne przed wyjazdem,
 • zakwaterowanie w pensjonacie w Zuberecu,
 • posiłki : śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja,
 • wspólny przejazd z Warszawy do Zuberec oraz powrót, codziennie dojazd na stok,
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców,
 • karnety na wyciągi narciarskie Rohace – Spalena
 • naukę jazdy na nartach lub snowboardzie w grupie ok. 8 osób. 
 • zajęcia psychoedukacyjne,
 • wycieczkę do basenów termalnym Oravice (uzależnione od warunków drogowych, które mogą uniemożliwić dojazd),
 • zajęcia psychoedukacyjne,
 • program zimowiska, czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz ratownictwo górskie,
 • podstawowe leki.

Zgłoszenia na Zimowiska przyjmujemy za pomocą formularza online. W ciągu 3 dni od wypełniania formularza, odsyłamy potwierdzenie wstępnej rezerwacji miejsca. 

Rezerwacja jest zagwarantowana po wpłaceniu zaliczki, w wysokości 500 zł.

Kwotę pozostałą do zapłaty należy wpłacić w okresie 01-10.01.2023.

Projekt Zimowisko 2023 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Przed wypełnieniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem udziału.

Zapisy na listę rezerwową: kontakt@obozynaszlaku.pl

ŚNIEGÓWKA ADAPTACYJNA

W sobotę 14 stycznia 2023 roku zapraszamy wszystkie dzieci i nastolatki, które wezmą udział w Zimowisku oraz ich rodziców do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej oraz żebyście Wy (Rodzice) mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

Istnieje możliwość wspólnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego na miejscu w Zubercu. Zapotrzebowanie na sprzęt będzie zbierane wśród zapisanych na Zimowisko osób w późniejszym terminie. Rodzice przekazują opłatę za wypożyczenie sprzętu wychowawcy w gotówce w dniu wyjazdu.

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Błażej Puziak

e-mail: kontakt@obozynaszlaku.pl

tel. 510 901 158

POTRZEBNE DOKUMENTY

 1. Regulamin działania Zimowa Wyprawa 2023.
 2. Karta kwalifikacyjna.
 3. Karta Informacja o dziecku.
 4. Oświadczenie RODO.
 5. Formularz Klubu Młodego Podróżnika.
 6. Ekwipunek na Zimową Wyprawę 2023