Zimowa Wyprawa 2024

Zimowa Wyprawa 2024

Zabawa w otoczeniu gór i na stoku.

Podróżniczki i Podróżnicy!

Coraz bliżej do zimowej zabawy na słowackich stokach. Zapraszamy na Zimowisko podczas którego zabawy i czas spędzany w grupie będą połączone z nauką jazdy na nartach lub snowboardzie.

Pojedziemy do Zuberca. Jest to niewielkie miasteczko położone na Orawie w północnej części Słowacji, zaledwie 30 km od granicy z Polską. Położone w dolinie na pograniczu Tatr, zapewnia wyjątkowo dobre warunki narciarskie. Jednocześnie jest to miejscowość, której otoczenie pozwala na odpoczynek w ciszy i spokoju. Bez tłumu turystów i morza straganów. Jeśli takie okoliczności odpoczynku brzmią dla Was dobrze, to wyjazd do zdecydowanie zapraszamy na wyjazd do Zuberca!

Na nasz zimowy wyjazd ruszamy w terminie 14 – 20.01.2024.

Podczas Zimowiska dzieci i nastolatki zamieszkają w Chacie Zverovka, znajdującej się przy samym stoku narciarskim. Zajmiemy cały główny dom oraz dwa klimatyczne drewniane domku – Chata Zuzka i Chata Marka.

Jest to schronisko turystyczne z widokiem na góry, znajdujące się pośród lasów dysponujące dużym terenem na którym będziemy mogli lepić bałwany, zbudować iglo czy zjeżdżać na jabłuszkach.

Nieopodal miejsca zakwaterowania, w odległości ok. 6 minut dojazdu busem, znajduje się duży kompleks narciarski Rohace – Spalena. Znajdują się tam trasy o różnym stopniu trudności oraz wyciągi krzesełkowe i orczykowe. Dzięki temu z jazdy po stoku mogą korzystać osoby o różnym stopniu zaawansowania jeśli chodzi o umiejętności narciarskie czy snowboardowe.

Do udziału w Zimowiskach 2024 zapraszamy dzieci i nastolatki w wieku 8 – 16 lat.

Dysponujemy miejscami dla 40 dzieci i nastolatków.

W kadrze będzie 6 wychowawców – Wujkowie i Ciocie. Nad całością czuwać będę ja, czyli Wujek Błażej oraz Ciocia Martyna.

Największą wartością dla nas są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców. Podczas naszych obóz pracujemy tylko ze sprawdzonymi wychowawcami. Jeden wychowawca pracuje z grupą 6 – 7 dzieci. Dzięki temu możemy poznać dzieciaki, ciekawić się nimi i troszczyć o nie.

Poznaj nas! Kliknij aby dowiedzieć się więcej o nas i naszych wartościach!

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do Klubu Młodego Podróżnika prowadzonego przez Fundację Dobrych Relacji.

Program Zimowiska czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.

Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby. Program Zimowiska ma na celu przede wszystkim umożliwienie młodym ludziom dbania o ich dobrostan psychiczny i fizyczny.

Czego możecie spodziewać się podczas wyjazdu:

Podczas naszych wyjazdów dbamy o relacje, dlatego zawsze zaczynamy od programu zajęć integracyjnych. W ten sposób dbamy o grupę i to, by każdy czuł się bezpiecznie poznając wszystkich jej uczestników i mając możliwość nawiązania nowych relacji.

Zimowisko to mnóstwo zajęć na stoku. Będą to ćwiczenia z doświadczonymi instruktorami oraz doskonalenie umiejętności, pod okiem wychowawców.

Czekają nas też wycieczki po okolicznych szlakach lub do Muzeum Wsi Orawskiej, podczas których poznamy piękno pobliskich gór i historię okolicy!

A w międzyczasie oddamy się niejednej bitwie na śnieżki, budowie lodowych baz czy zimowej grze terenowej.

Przed nami też kąpiele w termalnych basenach Meander Oravice.

Będzie też czas na działania artystyczne dające możliwość rozwinięcia skrzydeł kreatywności. W otoczeniu gór popuścimy wodzę fantazji tworząc wspaniałe dzieła.

Dlaczego my? Przeczytaj artykuł “Slow life dla dzieci i nastolatków” i poznaj nasze wartości!

Zimowisko to także mnóstwo gier i zabaw grupowych, które poza tym, że dają radość to też pozwalają lepiej poznać siebie i innych ludzi.

Lubimy też tańczyć więc może się zdarzyć, że jeśli tylko będą na to chęci to zorganizujemy małą imprezkę. Zależy nam na zachowaniu miejsca na spontaniczność i swobodę. Nasi wychowawcy mają mnóstwo pomysłów na zabawy, zajęcia, wszelkie aktywności. Będziemy inspirować, zachęcać i proponować, otwierać ciekawe możliwości, ale o tym, w którą dokładnie stronę pójdą nasze działania dowiemy się dopiero w momencie, gdy je rozpoczniemy.

Chcemy zadbać o to, by to dzieci razem z wychowawcami zaplanowały swoje popołudniowe zabawy. Nie wyręczamy poprzez tworzenie sztywnego planu gier i zajęć. Przecież to oni (dzieci i wychowawcy) najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich interesujące i warte poznania.

ZAJĘCIA NA STOKU

W Zubercu codziennie rano po śniadaniu z naszykowanym przez siebie prowiantem wyruszamy na stok. Jeździmy na stoku  od godziny 10:00 do 15:00 pod opieką instruktorów i wychowawców. Wytrawni śmigacze pojadą troszkę wyżej, a na mniejszych stokach trenować będą ci, którzy założą w tym roku pierwszy raz narty lub deski na nogi. Podczas jazdy nie zapominamy o zabawie i o odpoczynku przy ciepłej herbacie.

Czas spędzony na stoku dostosowujemy do warunków pogodowych oraz do potrzeb i możliwości dzieci. Obserwujemy, jak dzieci się czują oraz rozmawiamy z nimi, by wiedzieć, czego potrzebują. Zachęcamy do nauki jazdy i do zabawy na śniegu.

Potrafimy też wyczuć, gdy dzieci potrzebują więcej odpoczynku. Zabieramy ze sobą sanki, “jabłuszka”, opony, łopatki, wiaderka i inne akcesoria do zabawy na śniegu. Dzięki temu elastycznie dopasowujemy zajęcia, tak aby odpowiadały one aktualnym potrzebom grupy.

Galeria zdjęć. Kliknij i zobacz co dzieje się na naszych wyjazdach!

ZAPISY I PŁATNOŚCI

Koszt udziału w Zimowisku to 2650 zł + 240 euro w gotówce.

Cena zawiera:

 • Spotkanie integracyjne przed wyjazdem.
 • Zakwaterowanie w Chacie Zverovka.
 • 4 posiłki każdego dnia: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja.
 • Transport z Warszawy do Zuberec oraz powrót, codziennie dojazd na stok,
 • Opiekę wykwalifikowanych wychowawców.
 • 5 dniowy karnet na wyciągi ośrodka Rohace – Spalena.
 • Naukę jazdy na nartach lub snowboardzie w grupie ok. 8 osób. 
 • Zajęcia psychoedukacyjne i profilaktyczne zgodnie z programem Fundacji.
 • Wycieczkę do basenów termalnym Oravice (uzależnione od warunków drogowych, które mogą uniemożliwić dojazd).
 • Wycieczkę do Muzeum Wsi Oravskiej.
 • Program zimowiska, czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.
 • Ubezpieczenie NNW (10 tys.) i KL oraz ratownictwo górskie.
 • Podstawowe leki.

Zgłoszenia na Zimowiska przyjmujemy za pomocą formularza online. W ciągu 3 dni od wypełniania formularza, odsyłamy potwierdzenie wstępnej rezerwacji miejsca. 

W pensjonacie obowiązuje dopłata za specjalną dietą w kwocie 2,5 euro dzienne.

Rezerwacja jest zagwarantowana po wpłaceniu zaliczki, w wysokości 700 zł.

Kwotę pozostałą do zapłaty należy wpłacić do 01.12.2023.

Projekt Zimowisko 2024 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Przed wypełnieniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w działaniu Zimowa Wyprawa 2024 oraz Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa w projekcie Klub Młodego Podróżnika.

Przeczytaj opinie. Kliknij i dowiedz się co mówią o nas rodzice!

ŚNIEGÓWKA ADAPTACYJNA

W niedzielę 17 grudnia 2023 roku zapraszamy wszystkie dzieci i nastolatki, które wezmą udział w Zimowisku oraz ich rodziców do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej oraz żebyście Wy (Rodzice) mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

Istnieje możliwość wspólnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego na miejscu w Zubercu. Zapotrzebowanie na sprzęt będzie zbierane wśród zapisanych na Zimowisko osób w późniejszym terminie. Rodzice przekazują opłatę za wypożyczenie sprzętu wychowawcy w gotówce w dniu wyjazdu.

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

e-mail: kontakt@obozynaszlaku.pl

Błażej Puziak tel. 510 901 158

Martyna Korejwo tel. 693 078 705

POTRZEBNE DOKUMENTY

 1. Ogólne Warunki Uczestnictwa w projekcie Klub Młodego Podróżnika.
 2. Regulamin działania Zimowa Wyprawa 2024.